Piórko i wyobraźnia

Kreatywne dziecko trzeba krok po kroku pozwolić mu rozwinąć skrzydła. Nie zawsze wiemy jak to zrobić, by nasze dziecko rozwinęło  kreatywność i twórczy potencjał musimy obudzić w nim pasję odkrywania świata. Jak tego dokonać za pomocą piórka? Włączyć muzykę, dać je dziecku do reki i bawić się razem z nim.

Celem ćwiczeń oddechowych jest pogłębienie oddechu, rozruszanie przepony, wydłużenie fazy wydechowej. Należy pamiętać iż nieprawidłowe oddychanie wpływa niekorzystnie na wymowę. Wszelkie zaburzenia oddechowe wyrażające się, m.in.: płytkim powierzchownym oddechem, utratą pewnej dawki powietrza przed rozpoczęciem mowy (na starcie mowy), brakiem koordynacji między ruchami oddechowymi klatki piersiowej i powłok brzusznych, lub paradoksalnymi ruchami przepony, mową na bardzo krótkim wydechu. Warto poświęcić czas na treningi oddechowe.

ćwiczenia z piórkami: zdmuchiwanie z ręki i łapanie, dmuchanie na piórko aby jak najdłużej było w powietrzu, mocne dmuchnięcie aby piórko poleciało jak najdalej 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *